english language    spain language    germany language    czech language   <  Choose language    Internetový obchod

Don Pepin Garcia – žíjící legenda


kategorie: Články

Jedním z nejvýznamnějších a bezesporu nejzvučnějších jmen v doutníkovém průmyslu je jméno Don Pepin Garcia. Tento původem Kubánec se stal vzorem pro spoustu dalších kubánských utečenců, jenž svůj život zasvětili doutníkům a kteří museli svůj talent a um rozvinou mimo území komunisticé Kuby.

Don Pepin se narodil v malém městě v provincii Villa Clara na Kubě. Brzy se stal jedním z největších mistrů baličů v doutníkovém průmyslu v historii. Na začátku svojí cesty v tabákovém průmyslu pracoval Pepin již od svých 11-ti let v rodinné továrně. Jako mistr balič pracoval téměř čtyřicet let, produkoval doutníky pro Felixe Rodrigueze v doutníkové továrně Baez. Během této doby, si svým uměním a talentem v balení doutníků získával zvučné jméno po celé Kubě. Na jedné soutěži ubalil 320 doutníků velikosti churchill ( 7 x 48 ) za čtyři hodiny! Byl známý jako kouzelník v balení doutníků, věnoval velkou pozornost každému detailu při zachování blesku-rychlého tempa. Pomohl vytvářet směs pro doutníky takových značek jako je Cohiba, Montecristo a Partagas. V 90. letech pracoval v oddělení pro kontrolu kvality doutníků Cohiba.

V roce 2001 opustil Kubu a přestěhoval se na Floridu do Miami. Zde založil svoji vlastní společnost a továrnu na výrobu doutníků. Je prezidentem a výkonným ředitelem významné firmy El Rey de los Habanos, která zaštiťuje několik významných značek doutníků. Pro výrobu doutníků používá kvalitní nikaragujský tabák a většina jeho doutníků jsou středně plné až plné chuti. Don Pepin se rovněž podílí na tvorbě doutníků jiných výrobců, příkladem můžou být doutníky Tatuaje, které jsou dodávány na trh ve spolupráci s Petem Johnsonem. Jeho popularita stoupá s každým novým produktem a s každou novou směsí, kterou firma vytvoří. Jeho schopnost vytvářet nejkvalitnější doutníky za dostupnou cenu je přednost, kterou každý fanoušek doutníků ocení.